SITE LOGO לוגו אתר

תביעת ליקויי בניה

תביעות ליקויי בנייה

ליקויי בנייה הם תחום רחב ומגוון והם קשורים לא רק לנושא הבנייה או השיפוצים אלא גם לעולם המשפט ועריכת הדין. ליקויי בנייה חמורים עלולים לגרום למבנה להיות פחות יעיל, בטוח או חזק ועמיד, מה שעלול לסכן את מי ששוהה בו או עומד לעשות בו שימוש. תביעות ליקויי בנייה הן לא דבר נפוץ כי לא תמיד אנשים יכולים לדעת שתקלה או פגם במבנה שלהם נובעים מליקוי של ממש והם פשוט דואגים לתיקון של הדרוש. עורך דין שעוסק בנדל"ן, מקרקעין וליקויי בנייה יכול להציע חוות דעת מקצועית לאחר שיבחן לעומק כל פנייה שמגיעה אליו בנוגע לליקויי בנייה.

איך יודעים מתי צריך לחשוב על הגשת תביעות ליקויי בנייה?

אדם זה או אחר שמגלה תקלה או פגם בבית שלו לא יכול מיד לקפוץ לאפשרות של הגשת תביעות ליקויי בנייה. עליו לפנות אל עורך דין שעוסק בתחום זה כדי שיבחן לעומק מה אירע והאם מקורה של תקלה בליקוי בנייה משמעותי. יש ליקויים קלים שאפשר להתמודד איתם בקלות אך יש גם ליקויים חמורים שעלולים להשפיע לרעה על השימוש במבנה ואפילו לסכן את מי ששוהה בו. מכאן החשיבות של קבלת ייעוץ מקצועי פרטני בנוגע לעניין ספציפי וקבלת חוות דעת שבעזרתה אפשר יהיה לקבל את ההחלטה מה לעשות ואיך לנהוג.

לא מתפשרים על בנייה בטוחה ברמה גבוהה

כל מי ששוהה בכל מבנה או בית צריך להיות בטוח שהמבנה בטוח לשימוש ולא יסכן אותו בשום צורה או דרך. בנוסף לכך מי שמבצע שיפוץ או בנייה בבית שלו ירצה לדעת שהקבלן שמבצע את העבודות עושה הכל כמו שצריך, בלי עיגולי פינות ובלי להתפשר על בטיחות ועל נושאים מהותיים כמו איטום מושלם, חיזוק היסודות ועוד. תביעות ליקויי בנייה צריכות להיות המוצא האחרון לפנות אליו ולכן חשוב לדעת שקיימת האפשרות הזאת לאחר ייעוץ עם עורך דין.

במשרד עורכי הדין כאמל אחמד עוסקים בדיני מקרקעין, נדל"ן וליקויי בנייה עם ניסיון עשיר של מעל 30 שנה וזו הכתובת לפנות אליה לקבלת ייעוץ.

תביעת קבלן על ליקויי בניה

תביעת קבלן על ליקויי בניה

קבלן בנייה הוא תפקיד חשוב ומשמעותי והרבה אחריות מוטלת על כתפיו. גם כאשר מדובר באיש מקצוע מומלץ, מנוסה ומצטיין בתחומו לפעמים עלולות לקרות תקלות שיפגעו באיכות הבנייה ובאיכות העבודה שלו. לא בכל מקרה כזה יהיה צורך לפנות לסיוע משפטי ולא כל תקלה תתגלה כחמורה או בעייתית במיוחד. תביעת קבלן על ליקויי בניה היא דבר שקיים וחשוב לדעת עליה אך צריך גם לדעת מתי היא הדבר הנכון לביצוע. במקרים חמורים שבהם מצליחים להוכיח מעל לכל ספק שליקויי בנייה כאלה ואחרים קרו בשל רשלנות מצד הקבלן – בהחלט יש מקום לשקול הגשת תביעה נגדו.

מתי צריך להגיש תביעת קבלן על ליקויי בניה?

ליקויי בנייה יכולים להיות מאד מגוונים בדרגות החומרה ובהשפעה שלהם על המגורים או השהייה במבנה. יש ליקויים שאפשר להתגבר עליהם וקלות ויש גם כאלה שיהיו חמורים מאד ועלולים לסכן את המבנה או את מי ששוהה בתוכו. בנוסף לכך יש את הנושא של כוונה תחילה או היעדר תום לב בעת ביצוע העבודות. לכל איש מקצוע יכולות לקרות תקלות במידה ועשה כל שביכולתו כדי למנוע אותן. במידה ויתגלה שהליקויים נגרמו בשל רשלנות הרי שהגשת תביעת קבלן על ליקויי בניה תהיה הדבר הנכון לעשות, לאחר קבלת ייעוץ אישי ופרטני מעורך דין שיבחן לעומק את המקרה.

המשמעות של ליקויי בניה

במדינה יש סטנדרטים שצריך לעמוד בהם על מנת שמבנה זה או אחר יוכל לשמש למגורים, עסקים או מסחר. כל אדם שעובר לגור בבית או דירה או שמגיע לקבלת שירות מקצועי רוצה לדעת שהוא שמור ומוגן ושהמקום שהוא נמצא בו בטוח עבורו. הגשת תביעת קבלן על ליקויי בניה אינה עניין של מה בכך ואם זה המצב הרי שכנראה מדובר במקרה חמור של רשלנות שיש בו כדי להשפיע לרעה על מצב המבנה ועל שמירה על שלומם של השוהים בו.

מחפשים ייעוץ בנוגע לליקויי בנייה? פנו למשרד עו"ד כאמל אחמד, משרד עם ניסיון רב בתחום זה וקבלו ייעוץ פרטני וקונקרטי שיהיה נכון ומדויק עבורכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

נפגעי מלחמה

מדינת ישראל נמצאת תחת איום מתמיד של מצב חירום או מלחמה. נזקי מלחמה יכולים לנבוע מאירוע מסוים, כמו טיל שנפל ליד הקורבן, או מקום מגורים

קרא עוד >>
עו"ד ליקויי בניה
עורך דין ליקויי בניה

נפגעי ליקויי בנייה משרד עורכי הדין אחמד כאמל מתמחה בליקויי בנייה. במשרד מספקים ייעוץ וייצוג משפטי בתחומי ליקויי בנייה, ליטיגציה מסחרית, מקרקעין, דיני עבודה ודיני

קרא עוד >>