SITE LOGO לוגו אתר

עורך דין תמ"א 38

ליווי דיירים בתהליך תמ"א

בעת ביצוע פרויקט תמ"א (תכנית מתאר ארצית) הכולל חיזוק, שיפוץ והוספה למבנה על פי תכנית המתאר הארצית, ישנה חשיבות מכרעת להצטיידות בעורך דין תמ"א 38 בעל ידע וניסיון מיוחד במקרקעין. פרויקט מורכב זה נושא השלכות משמעותיות ודורש מומחיות בתכנון ובנייה אזרחיים ופליליים, וכן הבנה מקיפה של תכנית בניין עיר. תפקיד עורך הדין במהלך הפרויקט הוא תיאום שוטף עם רשויות עירוניות, הקפדה על עמידה בזכויות קניין של לבעלי דיירים מול הטאבו ורשות מקרקעי ישראל. כמו כן, על עורך הדין לבדוק בקפידה את המבנה על מנת לזהות תקלות ולוודא שעבודות הבנייה מבוצעות בהתאם לתנאי החוזה וללוח הזמנים שנקבע מראש. בעת ליווי דיירי תמ"א, עורך הדין שומר על זכויותיהם והאינטרסים של המתגוררים במגורים הזמניים ומסייע להם בעניינים כגון הסכמי שכירות, יישוב סכסוכים ותיקי פינוי. עם מומחיות ומקצועיות ענפה, משרדנו מעניק תמיכה וליווי מקיפים ליזמים בפרויקט תמ"א 38. תמיכה זו כוללת מערך הנדסי ופיקוח המנחה אותם לאורך כל תהליך הבנייה ומבטיח תוצאות איכותיות, לרבות ניווט במסגרות רגולטוריות, משא ומתן על חוזים וכל אתגר משפטי שעלול להתעורר. כמו כן, הסיוע שלנו ניתן מעבר לעניינים משפטיים וחוזיים מול הדיירים, במטרה להבטיח ביצוע חלק ומוצלח של הפרויקט מתחילתו ועד סופו. מרבית האנשים מניחים כי עסקאות תמ"א הן תוספות בנייה פשוטות, אך הן למעשה אחת העסקאות המורכבות ביותר בתחום הנדל"ן. ההסכם דורש פעמים רבות יותר עבודה מאשר רכישת דירת מגורים מקבלן. חלק מהיתרונות של פרויקט תמ"א כוללים קבלת דירה חדשה, מעוצבת ומודרנית הממקסמת את זכויות הבנייה, שיפוץ או בנייה מחדש של בניין ישן ומתן דיור חלופי לתקופת הבנייה. אפשרות זו מבטיחה מצב מגורים טוב יותר לדיירים בהשוואה לביצוע בנייה בבניין מאוכלס.

בנוסף לפרויקטים של תמ"א, פרויקטים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית הופכים נפוצים יותר ויותר בערים בישראל. מטרתם של פרויקטים אלה היא לחדש ולשפץ אזורים עירוניים ישנים ומוזנחים על ידי הריסת מבנים ישנים ובנייה מחדש של מבני מגורים, משרדים ומסחר מודרניים. הפרויקטים כוללים לרוב גם שדרוג תשתיות כגון מים, ביוב, חשמל, תקשורת, כבישים ומדרכות. בנוסף הם כוללים פיתוח נופי של הסביבה העירונית – שבילים, גנים ציבוריים, ועוד. הפרויקטים מיושמים לרוב כשיתופי פעולה בין הרשות המקומית, היזמים הפרטיים והדיירים המקוריים במקום. לעיתים קרובות מתנגדים תושבים מקומיים לפרויקטים בטענה שהם פוגעים באופי המקורי של השכונה או מעלים את מחירי הדיור. עם זאת, מחקרים מראים כי באופן כללי, לפרויקטי פינוי בינוי השפעה חיובית על האזור – הן מבחינת ערך הנכסים והן מבחינת איכות החיים. עורך דין אחמד כאמל, מומחה בליווי בעלי דירות בהצלחה לאורך כל תהליך הפרויקט ומסייע ליזמים להשיג את התוצאות הרצויות של פינוי יעיל ובינוי מהיר. משרדנו תומך ביזמים בפרויקטים של התחדשות עירונית על ידי מתן סיוע משפטי, לרבות הערכת כדאיות הפרויקט, עריכת הסכמים וניהול תקשורת עם נציגי הדיירים. צוות המשרד הוא בעל ידע מעמיק בנדל"ן, תכנון ובנייה והבנה מסחרית גבוהה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

נפגעי מלחמה

מדינת ישראל נמצאת תחת איום מתמיד של מצב חירום או מלחמה. נזקי מלחמה יכולים לנבוע מאירוע מסוים, כמו טיל שנפל ליד הקורבן, או מקום מגורים

קרא עוד >>